Wesoły Kundelek z wizytą w ZSP w Rymanowie
Dodane przez webmaster dnia 01 kwiecień 2019 15:45:25


W ubiegłą środę naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście. Byli nimi przedstawiciele schroniska dla psów Wesoły Kundelek z Leska, którzy przyjechali osobiście odebrać zebraną przez uczniów naszej szkoły karmę...


Rozszerzona zawartosc newsa

W ubiegłą środę naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście. Byli nimi przedstawiciele schroniska dla psów Wesoły Kundelek z Leska, którzy przyjechali osobiście odebrać zebraną przez uczniów naszej szkoły karmę. Podczas spotkania na auli opowiedzieli nam jak i dlaczego powstało schronisko, skąd wzięła się jego nazwa i jak wygląda w nim życie zwierzaków. Podzielili się również wieloma cennymi wskazówkami: co należy zrobić, kiedy chcemy pomóc błąkającemu się psu, kiedy można a kiedy pod żadnym pozorem nie należy się do psa zbliżać, na czym polega adopcja, i wreszcie, wyjaśnili jak można zostać wolontariuszem w schronisku.Pokazali nam również przyrządy do czipowania psów, a także urządzenie do odczytywania czipów, wyjaśniając jednocześnie, jak ważny jest to zabieg, i jak bardzo pomaga w odnajdywaniu właścicieli zagubionych zwierząt.

Schronisko jest wspaniałym i bardzo potrzebnym miejscem. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy w niewielkim stopniu pomóc przebywającym tam psiakom oraz ich niezwykłym opiekunom. Trzymamy kciuki, aby każdy przebywający w schronisku zwierzak odnalazł swojego właściciela. Gorąco też zachęcamy do polubienia schroniskowego fanpage’a i udostępniania albumów ze zwierzętami do adopcji.

Link do strony schroniska