Dzień Hiszpański
Dodane przez webmaster dnia 03 kwiecień 2019 20:21:50


1 kwietnia 2019 grupa uczniów ucząca się języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym, pod opieką pani Katarzyny Piwowar wzięła udział w III edycji "Dnia Hiszpańskiego" organizowanego przez PWSZ w Krośnie...


Rozszerzona zawartosc newsa

1 kwietnia 2019 grupa uczniów ucząca się języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym, pod opieką pani Katarzyny Piwowar wzięła udział w III edycji "Dnia Hiszpańskiego" organizowanego przez PWSZ w Krośnie.

"Dzień Hiszpański" rozpoczął się od wykładu zatytułowanego "Specyfika Katalonii", który wygłosił profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Xavier Farré Vidal- kataloński poeta, literaturoznawca i tłumacz. Podczas wykładu dowiedzieliśmy się wiele o języku katalońskim, a także o kulturze i literaturze Katalonii.

Następnie wysłuchaliśmy relacji studentów filologii angielskiej z ich pobytu w Hiszpanii w ramach programu Erasmus, oraz wzięliśmy udział w konkursach na znajomość hiszpańskojęzycznej muzyki oraz w quizie o kulturze i języku hiszpańskim. W tym drugim, pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy 2LB, Valentina Kot, której udało się pokonać ponad 50 innych uczestników. Na koniec mieliśmy okazję spróbować rożnych potraw kuchni hiszpańskiej, które przygotowali uczestnicy imprezy w ramach konkursu kulinarnego.

Całe wydarzenie było bardzo ciekawe i z niecierpliwością czekamy na możliwość udziału w kolejnej edycji.


Tekst: K. Piwowar