Dzień Flagi
Dodane przez webmaster dnia 09 maj 2019 20:03:36


Tegoroczne uroczystości związane z obchodami Dnia Flagi, w Zaryszynie, uświetniali uczniowie z klas mundurowych rymanowskiego LO, którzy jednocześnie reprezentowali Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ” z Rymanowa...


Rozszerzona zawartosc newsa

Tegoroczne uroczystości związane z obchodami Dnia Flagi, w Zaryszynie, uświetniali uczniowie z klas mundurowych rymanowskiego LO, którzy jednocześnie reprezentowali Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ” z Rymanowa. Zarszyńskie obchody miały miejsce na boisku tamtejszej szkoły podstawowej i gimnazjum. Nasi uczniowie uczestniczyli w podniosłym ceremoniale wciągania flagi państwowej na maszt. Następnie wszyscy zgromadzeni wysłuchali przemówienia dyrektora szkoły, po którym nastąpił pokaz musztry paradnej w wykonaniu mistrzów Podkarpacia, (1.miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych), z rymanowskiego ogólniaka.

Licealiści z ZSP Rymanów po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i po perfekcyjnym pokazie otrzymali gromkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności, wśród której byli mieszkańcy Zarszyna , dzieci z miejscowego przedszkola i szkoły podstawowej, młodzież z gimnazjum, nauczyciele oraz księża. Na zakończenie głos zabrał opiekun naszego pododdziału występującego w galowych mundurach sokolich, pan Kazimierz Cetnarski, który opowiadał o historii PTG „SOKÓŁ” i licealnych klasach mundurowych w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie.


Tekst: Marek Sokołowski
Fot. Lucjan Penar