Najlepsi z najlepszych
Dodane przez webmaster dnia 13 maj 2019 18:22:32

Interdyscyplinarna Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie to pierwszy w Polsce konkurs obejmujący tematykę z zakresu państwa i prawa. Ma na celu szerzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy prawniczej...

Rozszerzona zawartosc newsa

Interdyscyplinarna Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie to pierwszy w Polsce konkurs obejmujący tematykę z zakresu państwa i prawa. Ma na celu szerzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy prawniczej, państwowej, a także kształtowanie postawy praworządności i szacunku dla prawa. Uczniowie uczestniczący w olimpiadzie muszą znać problematykę dotyczącą różnych dziedzin życia społecznego, politycznego i ustrojowego.

Tegoroczny Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie odbył się 24 kwietnia br. w siedzibie WSPiA w Rzeszowie, a uczestniczyło w nim 31 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Finalistami olimpiady została dwójka licealistów rymanowskiego LO – Klaudia Rafalska i Adrian Wojtasik. Nagrodą dla finalistów jest przyznanie w procedurze kwalifikacyjnej na studia wyższe maksymalnej ilości 100 pkt. z przedmiotu wiedza o społeczeństwie. Podczas ogłoszenia wyników prof. Andrzej Witkowski, przewodniczący Komisji Centralnej Olimpiady, powiedział – Wszystkim uczestnikom Finału serdecznie gratuluję, Państwo już wygrali. Jesteście elitą, która w drodze po zwycięstwo pokonała prawie 2500 uczniów z 266 szkół w całej Polsce.

Dołączamy się do gratulacji i życzymy naszym Maturzystom wysokich wyników na egzaminie maturalnym oraz wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy.


Urszula Pelczar