Konkurs pięknego czytania w języku angielskim
Dodane przez webmaster dnia 02 czerwiec 2019 15:43:41


„I opened a book and in I strode. Now nobody can find me…” Słowami wiersza Julii Donaldson, wyrecytowanego przez Amelkę Fabisz, rozpoczęła się III edycja konkursu głośnego czytania w języku angielskim dla uczniów szkoły podstawowej. ..


Rozszerzona zawartosc newsa

Konkurs pięknego czytania w języku angielskim „To Read Or Not To Read-Not Even A Question”.

I opened a book and in I strode. Now nobody can find me…” Słowami wiersza Julii Donaldson, wyrecytowanego przez Amelkę Fabisz, rozpoczęła się III edycja konkursu głośnego czytania w języku angielskim dla uczniów szkoły podstawowej. Konkurs organizowany jest w naszej szkole z kilku powodów. Propagowanie czytania, rozwijanie zainteresowania językiem angielskim, wzbogacanie zasobu słownictwa wydają się być oczywistymi powodami. Konkurs jest jednak także pretekstem do przypomnienia uczniom, że w szkole od jakiegoś czasu funkcjonuje biblioteczka oferująca im literaturę w języku angielskim, z której można korzystać zarówno w szkole jak i w domu, wypożyczając książki w świetlicy szkolnej. To właśnie z niej pochodziły lektury wykorzystane w naszym małym konkursie. I wreszcie, jest to również okazja do samodzielnej pracy w domu, wspomagania się różnorakimi narzędziami do nauki języka w postaci stron internetowych czy aplikacji na telefon.

W skład jury konkursu weszły w tym roku panie Anna Śliwka i Grażyna Kwiatkowska, a także Frantisek Geisler, który wspomagał obie panie w wyłonieniu zwycięzców konkursu jako rodzimy użytkownik języka angielskiego. Wszyscy zgodnie orzekli, że było to bardzo trudne zadanie, zaś konkurs ujawnił wiele językowych talentów.

Spośród 30 uczestników jury wyłoniło następujących laureatów:

W klasie czwartej:
Karolina Sobieraj - I miejsce
Wiktor Al Dib – II miejsce
Gabryś Buczek - III miejsce
W klasie piątej:
Jan Małopolski – I miejsce
Wiktor Wacławski i Lena Wołczańska –II miejsceex equo
Weronika Grygierzec – III miejsce
W klasie szóstej:
Wiktoria Małopolska i Antoni Kułak – I miejsce ex equo
Julia Szczechowska i Kornelia Magierowska – II miejsce ex equo

Frantisek przyznał również specjalną nagrodę za prezentację, która najbardziej go poruszyła. Powędrowała ona do Wiktora Al Dib.

Serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM uczestnikom konkursu. Gratulujemy Wam odwagi, zapału i pracowitości. Są to przymioty, które daleko Was zaprowadzą!