Akcja „WIELKA MAPA POLSKI” – Ogólnopolska wymiana pocztówkowa klas 1-3
Dodane przez webmaster dnia 03 czerwiec 2019 15:37:43


W dzisiejszych czasach coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości. Dlatego bardzo cieszymy się , ze nasza szkoła mogła przyłączyć się do akcji „ Wielka Mapa Polski”, zorganizowanej przez WSiP ...


Rozszerzona zawartosc newsa

W dzisiejszych czasach coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości. Dlatego bardzo cieszymy się , ze nasza szkoła mogła przyłączyć się do akcji „ Wielka Mapa Polski”, zorganizowanej przez WSiP. Jej celem jest wymiana pocztówek pomiędzy klasami 1-3 z całej Polski oraz prezentacja ciekawych miejsc swojej miejscowości i okolic. Wyruszyliśmy więc w wielką podróż po Polsce.

W ramach akcji otrzymaliśmy Mapę Polski. Na niej będziemy prezentować otrzymane pocztówki. Mamy nadzieję, że do końca roku szkolnego nasza „Pocztówkowa mapa”, którą powiesiliśmy w klasie, stopniowo zapełni się pozdrowieniami z całej Polski. Akcja „Wielka Mapa Polski” ma walor edukacyjny, ponieważ raz w tygodniu na stronie WSiP udostępniane są specjalnie przygotowane materiały edukacyjne: filmy, zdjęcia, pokazy slajdów, artykuły, ciekawostki, które pozwolą uczniom poznać wszystkie zakątki kraju, poza tym dzieci nauczą się, jak poprawnie adresować i pisać pocztówki.

Nasze kartki z panoramą Rymanowa zostały wysłane do wielu szkół biorących udział w akcji. Czekamy na dalsze pocztówkowe wymiany. Udział biorą 2 i 3 klasy SP.


Marta Tomkiewicz