Świetna passa w Nordic Walking podtrzymana
Dodane przez webmaster dnia 03 czerwiec 2019 22:27:21


Tym razem mowa o zawodach Pucharu Polski, które to odbyły się w sobotę 1 czerwca na Podkarpaciu. Kolbuszowa po raz kolejny stała się polską stolicą Nordic Walkingu. Na trzech dystansach ( 5, 10, 21 km ) łącznie wystartowało około pół tysiąca zawodników i zawodniczek ...


Rozszerzona zawartosc newsa

Tym razem mowa o zawodach Pucharu Polski, które to odbyły się w sobotę 1 czerwca na Podkarpaciu. Kolbuszowa po raz kolejny stała się polską stolicą Nordic Walkingu. Na trzech dystansach ( 5, 10, 21 km ) łącznie wystartowało około pół tysiąca zawodników i zawodniczek. Na trasie 5 km zawody ukończyło 231 zawodników. Kuba Janiec, uczeń LO Rymanów startował na wspomnianym wcześniej dystansie. Odniósł swój największy w dotychczasowej karierze sukces zajmując 3. miejsce w grupie wiekowej do 18 roku życia.

Natomiast nauczyciel ZSP w Rymanowie Pan Marek Sokołowski wygrał kategorię M/50, a w klasyfikacji OPEN wywalczył doskonałe 6.miejsce. Natomiast w dniu dzisiejszym tj. 2 czerwca Kuba Janiec wystartował w zawodach o Puchar Podkarpacia w Polańczyku zajmując adekwatne miejsce do czerwcowej, dzisiejszej daty. Wczoraj brązowy, dzisiaj srebrny – uczeń klasy wojskowej LO w Rymanowie. Z tego miejsca serdecznie gratulujemy trenerowi jak i Kubie świetnych wyników, ale i determinacji w dążeniu do najwyższych celów. Dzięki ich ciężkiej pracy, wytrwałości oraz silnej motywacji jaką wkładają w treningi i przygotowania do startów możemy teraz podziwiać ich sukcesy.


Tekst: Marcin Kielar
Fot. Archiwum MS i KJ