VII Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych
Dodane przez webmaster dnia 09 czerwiec 2019 22:43:47


W dniach 3-4 czerwca 2019, w Zakopanem podczas VII Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych uczniowie z ZSP w Rymanowie wywalczyli 3.miejsce w pokazie musztry paradnej, 2.miejsce w piosence marszowej ...


Rozszerzona zawartosc newsa

W dniach 3-4 czerwca 2019, w Zakopanem podczas VII Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych uczniowie z ZSP w Rymanowie wywalczyli 3.miejsce w pokazie musztry paradnej, 2.miejsce w piosence marszowej i zrobili piorunujące wrażenie na jurorach swoim występem w pokazie dowolnym, podczas którego jako jedyny pododdział zaprezentowali musztrę z trzema rodzajami broni (karabiny, szable i lance). Komisję sędziowską, niezależnych obserwatorów i licznie zgromadzoną publiczność nasza drużyna zaskoczyła musztrą ułańską z lancami, podczas której została ułożona kotwica z głośnym okrzykiem „Polska Walcząca”. Za ten element programu dowolnego jeszcze w trakcie trwania pokazu nasi uczniowie zebrali gromkie brawa. Potem niestety przytrafiły się dwa drobne błędy techniczne, które zadecydowały o tym, że zostaliśmy sklasyfikowani na powyżej wspomnianym, 3.miejscu w kraju, co i tak jest rewelacyjnym osiągnięciem.

Pododdział z rymanowskiego LO był bezkonkurencyjny w kategorii wrażenia artystyczne, za które otrzymał główną nagrodę w postaci okazałego Pucharu. Natomiast niezależni obserwatorzy przyznali zespołowi z Rymanowa wyróżnienie za najciekawszą i najlepiej wykonaną musztrę paradną. Poziom tegorocznych pokazów był tak wysoki, że spośród pierwszych 5-6 zespołów każdy mógł wygrać.

Pododdział w galowych mundurach sokolich z LO w Rymanowie, który jednocześnie reprezentował Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ” wystąpił w składzie: Sara Biernat, Wiktoria Borzęcka, Szczepan Deptuch, Martyna Grzebień, Gabriela Kotyła, Wiktoria Kowalczyk, Emanuel Majdosz, Bartłomiej Mnich, Konrad Szkałuba, Kornelia Szul, Wiktoria Szul, Sandra Szwarc, Michalina Śliwka, Kacper Winczowski, Katarzyna Winkler, Aleksandra Wiśniowska, Wiktoria Wróbel pod dowództwem Natalii Niepokój. Ojcem sukcesu, nauczycielem, wychowawcą, trenerem, opiekunem, specjalistą od muzyki i choreografii jest Pan Kazimierz Cetnarski. Wielkie brawa i ogromny szacunek za to co zostało wywalczone i osiągnięte w Zakopanem. Gratulujemy doskonałego wyniku i życzymy wytrwałości w żmudnych ćwiczeniach na szkolnym placu w dążeniu do perfekcji, która jest niezbędna do odnoszenia kolejnych sukcesów.


Tekst i fot. Marek Sokołowski