Wyjazd do Rzeszowa
Dodane przez webmaster dnia 11 czerwiec 2019 15:00:31


W dniu 4 czerwca 2019 roku nauczyciele matematyki Pani Aneta Fil i Pan Grzegorz Urbanek udali się z grupą uczniów biorących udział w projekcie Rozwój edukacji w regionie Gminy Rymanów na warsztaty Naukowy Zawrót Głowy do Rzeszowa ...


Rozszerzona zawartosc newsa

W dniu 4 czerwca 2019 roku nauczyciele matematyki Pani Aneta Fil i Pan Grzegorz Urbanek udali się z grupą uczniów biorących udział w projekcie Rozwój edukacji w regionie Gminy Rymanów na warsztaty Naukowy Zawrót Głowy do Rzeszowa.

Zajęcia miały na celu pokazanie uczniom , że zarówno matematyka jak i fizyka czy robotyka nie muszą być trudne. Warsztaty rozpoczęły się od pokazów z fizyki- na których uczniowie zobaczyli ciekawe i interesujące zjawiska fizyczne- niekiedy odrażające tyko przez to że są opisane skomplikowanymi wzorami.

Druga część warsztatów to warsztaty z programowania Lego Mindstormów.
Lego Mindstorms to seria która łączy klocki Lego z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami i komputerową jednostką centralną pozwalającą między innymi na konstruowanie robotów i układów automatyki oraz na ich odpowiednie oprogramowywanie.

Było to świetny czas połączenia nauki i zabawy.

Na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkowe kubki ze swoim imieniem.


Grzegorz Urbanek