Wymiana polsko-niemiecka 2019r.
Dodane przez webmaster dnia 11 czerwiec 2019 22:34:04


W dniach 24.05-30.05.2019r. w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbyła się wymiana uczniowska ze szkoły Josef-Albers Gymnasium w Bottrop. Gościliśmy 16 uczniów i 2 nauczycieli, a z naszej szkoły wzięło udział 18 uczniów. 8 osób z Niemiec mieszkało u rodzin ...


Rozszerzona zawartosc newsa

W dniach 24.05-30.05.2019r. w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbyła się wymiana uczniowska ze szkoły Josef-Albers Gymnasium w Bottrop. Gościliśmy 16 uczniów i 2 nauczycieli, a z naszej szkoły wzięło udział 18 uczniów. 8 osób z Niemiec mieszkało u rodzin. Celem wymiany było zapoznanie się uczniów, nawiązanie nowych znajomości oraz poznanie Rymanowa i okolic. Wymiana rozpoczęła się od wspólnej, integracyjnej kolacji w Jasiu Wędrowniczku. W kolejnych dniach uczniowie z Niemiec i z Polski wspólnie zwiedzali najważniejsze obiekty turystyczne naszych okolic w Rymanowie: Hutę Szkła Sabina, cmentarz, Kirkut, synagogę i kościół;w Rymanowie Zdroju: pijalnię i źródła wody; w Krośnie: Centrum Dziedzictwa Szkła i Rynek; w Sanoku: skansen, zamek i rynek. Udaliśmy się też na Przymiarki. Natomiast popołudniami integrowaliśmy się poprzez wspólne spędzanie czasu np. karaoke, grill, dyskoteka.

Dzięki udziałowi w wymianie uczniowie mogli nawiązać nowe znajomości, rozwinąć swoje umiejętności językowe oraz zyskać nowe doświadczenia. Na szczęście nie jest to koniec naszej współpracy, ponieważ już we wrześniu uczniowie z Rymanowa pojadą z rewizytą do Bottrop.

Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca MłodzieżyTekst Patrycja Sieńko uczennica 3 Gimnazjum