Bez cienia wątpliwości, najbardziej gorący wyjazd tego roku
Dodane przez webmaster dnia 17 czerwiec 2019 19:41:54


13 czerwca klasy ósme wyjechały na dwudniową wycieczkę do Ojcowa i Krakowa. Co prawda prognoza pogody nie pozostawiała złudzeń i dobrze wiedzieliśmy, że będzie bardzo gorąco, a jednak upały, jakich doświadczyliśmy przeszły nasze najśmielsze oczekiwania ...


Rozszerzona zawartosc newsa

13 czerwca klasy ósme wyjechały na dwudniową wycieczkę do Ojcowa i Krakowa. Co prawda prognoza pogody nie pozostawiała złudzeń i dobrze wiedzieliśmy, że będzie bardzo gorąco, a jednak upały, jakich doświadczyliśmy przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Już zwiedzanie parku narodowego w Ojcowie pierwszego dnia wymagało od nas hartu ducha, chociaż z pomocą szedł cień rzucany przez drzewa, zaś na końcu drogi czekała na nas jaskinia Łokietka ze swym kojącym chłodem. Kiedy po zwiedzaniu jaskini, w której temperatura wynosiła nie więcej niż 7-8 stopni, wyszliśmy z powrotem na powierzchnię, uderzyła nas fala gorąca i przeżyliśmy prawdziwy termiczny szok.

Naprawdę ciężkie warunki czekały nas jednak dopiero następnego dnia, kiedy w równie dokuczliwym upale przyszło nam przemierzać wąskie uliczki krakowskiego Kazimierza. No cóż, to niełatwe doświadczenie uświadomiło nam, że życie nie zawsze jest bajką i czasem trzeba się dostosować do warunków panujących na zewnątrz, ponieważ zwyczajnie nie mamy na nie wpływu, natomiast bez względu na wszystko, nasza ostatnia wspólna wycieczka w szkole podstawowej zapadnie nam w pamięć również dlatego, że bardzo miło spędziliśmy czas, udowodniliśmy sobie, że jesteśmy twardymi młodymi ludźmi, których nie złamie byle upał, poznaliśmy piękne miejsce jakim jest Ojców, a także mocno wzbogaciliśmy naszą wiedzę z zakresu historii, na co pozwoliła nam wizyta w podziemiach rynku krakowskiego oraz w Fabryce Schindlera. Miejsca te tak bardzo nam się podobały, że nawet gdyby nie były klimatyzowane, uznalibyśmy je jednogłośnie za najciekawsze punkty programu.


Tekst: Magda Garncarczyk