Ostatni sprawdzian przed PE, MP i GME
Dodane przez webmaster dnia 20 czerwiec 2019 18:16:42


W ostatni weekend, 15 i 16 czerwca, nasi nauczyciele: Erwina Wilusz i Marek Sokołowski sprawdzili swoją formę przed zbliżającymi się wielkimi krokami bardzo ważnymi tegorocznymi występami startując w zawodach nordic walking w Brzózie Królewskiej i Ustrzykach Dolnych...


Rozszerzona zawartosc newsa

W ostatni weekend, 15 i 16 czerwca, nasi nauczyciele: Erwina Wilusz i Marek Sokołowski sprawdzili swoją formę przed zbliżającymi się wielkimi krokami bardzo ważnymi tegorocznymi występami startując w zawodach nordic walking w Brzózie Królewskiej i Ustrzykach Dolnych. Sprawdziany wypadły pomyślnie i we wszystkich weekendowych startach nasza dwójka meldowała się na podium w klasyfikacji OPEN. W najbliższą niedzielę, 23.06 czeka ich występ w czwartej, tegorocznej odsłonie Pucharu Europy. Zawody odbędą się w Legnicy, gdzie cała europejska czołówka powalczy o punkty do klasyfikacji generalnej PE na dystansie 10 km. Następnie 7 lipca pani Erwina, pan Marek, Kuba Janiec i Paulina Niepokój – absolwentka LO Rymanów, będą reprezentować PTG „SOKÓŁ” Rymanów – ZSP Rymanów w Otwartych Mistrzostwach Polski, w biathlonowym nordic walking.

Zawody rozegrane zostaną w Kościelisku. Natomiast 13 i 14 lipca będzie miała miejsce najważniejsza tegoroczna impreza nordic walking organizowana w naszym kraju. Będą to Górskie Mistrzostwa Europy w Ustrzykach Dolnych, na Laworcie. 13 lipca w sztafecie 2+2x5km wystartują: Erwina Wilusz, Marzena Szepieniec, Kuba Janiec i Marek Sokołowski, którzy będą reprezentować ZSP Rymanów. Następnego dnia, 14. 07. 2019, wyżej wymieniona czwórka naszych reprezentantów powalczy na Laworcie indywidualnie o medale Górskich Mistrzostw Europy na 5 i 10m km. Życzymy naszym lekkoatletom udanych występów i jak najlepszych miejsc. Zapraszamy 13 i 14 lipca do Ustrzyk Dolnych, gdzie na pewno będziemy kibicować trzymając mocno zaciśnięte kciuki.


Fot. Archiwum MS i EW