Nauczyciele z Rymanowa Przybili Piątkę z Kamilem
Dodane przez webmaster dnia 02 lipiec 2019 20:28:28


30.06 w miejscowości Widacz odbył się pierwszy charytatywny bieg pod nazwą "Przybij Piątkę z Kamilem", w tym biegu nie mogło zabraknąć naszych nauczycieli: Erwiny Wilusz i Marka Sokołowskiego. Było to ważne wydarzenie w gminie Miejsce Piastowe ...


Rozszerzona zawartosc newsa

30.06 w miejscowości Widacz odbył się pierwszy charytatywny bieg pod nazwą "Przybij Piątkę z Kamilem", w tym biegu nie mogło zabraknąć naszych nauczycieli: Erwiny Wilusz i Marka Sokołowskiego. Było to ważne wydarzenie w gminie Miejsce Piastowe, w szczytnym celu biegacze i chodziarze walczyli o jak najlepsze lokaty a zarazem przyczynili się do pozyskania środków finansowych, niezbędnych na rehabilitacje Kamila Kenara z Krosna.

Nasi nauczyciele uczestniczyli w zawodach nordic walking. Pan Marek na dystansie 5km a Pani Erwina na dystansie 10km. Wspaniale spisała się Pani Erwina wygrywając, pokonała czołowe zawodniczki z Podkarpacia Agnieszkę Pasieke i Bożenę Kończewską, która jest wielokrotną medalistką MP i odnosi duże sukcesy na arenie europejskiej.

Nordic walking mężczyzn był bardzo mocno obsadzony przez takich zawodników jak: Marcin Michalec najlepszy zawodnik w tej chwili na świecie, Tomasz Wojtowicz- wicemistrz świata, mistrz Europy i wielokrotny mistrz Polski na różnych dystansach, Jarosław Niepokój czołowy zawodnik Polski, czy też jedni z jajlepszych na Podkarpaciu: Witold Zych, Krzysztof Gierlasiński, Wojciech Bilik, Marek Pasierb. Doskonale spisał się zeszłoroczny zdobywca Pucharu Europy i wicemistrz Europy z Roding Marek Sokołowski zajmując drugie miejsce tuż za Tomaszem Wojtowiczem.

Nauczyciele ZSP w Rymanowie stanęli na wysokości zadania zajmując wysokie lokaty. Ale najważniejsze jest to że wzięli udział w charytatywnych zawodach, pomagając Kamilowi


Tekst i zdjęcia: Jakub Wojtowicz