Wycieczka do Warszawy i Centrum Nauki Kopernik
Dodane przez webmaster dnia 30 wrzesień 2019 22:25:19

W dniach 19-20 września uczniowie klas ósmych, pierwszych oraz drugich liceum wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do stolicy naszego kraju – Warszawy ...


Rozszerzona zawartosc newsa

„Gdybyś ujrzeć chciał
Nadwiślański świt
Już dziś wyruszaj ze mną tam
Zobaczysz, jak
Przywita pięknie nas
Warszawki dzień”

Cz. Niemen „Sen o Warszawie”W dniach 19-20 września uczniowie klas ósmych, pierwszych oraz drugich liceum wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do stolicy naszego kraju – Warszawy.

W swoją podróż wyruszyli jeszcze przed świtem, aby pośród pierwszych promieni słońca podziwiaćzmieniający się polski krajobraz. Po kilkugodzinnej jeździe autokarem zostali wreszcie powitani przez tętniące życiem miasto oraz sympatycznego Pana przewodnika. Swoje zwiedzanie rozpoczęli od Muzeum Katyńskiego, na nowo odkrywając największe sekrety oraz tajemnice wojny, jak również oglądając przedmioty, które pozostały po zamordowanych. Następnie odwiedzili Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Ogród Saski, Zamek Królewski, przeszli Krakowskim Przedmieściem obok Pałacu Prezydenckiego, zobaczyli Pomnik Powstania Warszawskiego, Pomnik Małego Powstańca oraz poznali historię Kolumny Zygmunta. Byli również świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Następnego dnia uczniowie wraz z opiekunami rozpoczęli swoje zmagania w Centrum Nauki Kopernik, uczestnicząc w laboratoriach: fizycznym, chemicznym oraz biologicznym. Następnie, ciągle pełni wrażeń, mieli czas wolny przeznaczony na zwiedzanie i korzystanie z różnych eksponatów na wystawach stałych. Mogli dzięki temu poszerzać swoją wiedzę oraz zaspokajać własną ciekawość. W godzinach popołudniowych, żegnając piękną i zakorkowaną Warszawę, wszyscy wyruszyli do Rymanowa – swojej małej ojczyzny.


Tekst: Kamil Wątor