Pasowanie na ucznia klas pierwszych
Dodane przez webmaster dnia 06 listopad 2019 20:03:13

Dnia 17 pazdziernika w naszej szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych. W ceremonii uczestniczyli zaproszeni goście: p. Grzegorz Wołczański zastępca burmistrza, Lukasz Oberc przewodniczący Rady Rodziców...


Rozszerzona zawartosc newsa

Dnia 17 pazdziernika w naszej szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych. W ceremonii uczestniczyli zaproszeni goście: p. Grzegorz Wołczański zastępca burmistrza, Lukasz Oberc przewodniczący Rady Rodziców , rodzice pierwszoklasistów oraz nauczyciele i wychowawcy młodszych klas.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor szkoły Elżbiety Nadziakiewicz, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Najmłodszych uczniów szkoły przywitali i zapewnili o swojej gotowości do pomocy, ich starsi koledzy z czwartych klas. Pierwszoklasiści pod opieka swoich wychowawców przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im, Stanisława Wyspiańskiego w Rymanowie.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książkę. Nie zabrakło też słodkich upominków od zaproszonych gości. To był dla wszystkich wyjątkowy dzień. Dostarczył wiele emocji i wrażeń. Będziemy go długo pamiętać.


Fot: M. Czado