Matematyczny Nabój
Dodane przez webmaster dnia 26 listopad 2019 11:05:01

22 listopada 2019 roku w I LO w Krośnie odbył się Międzynarodowy Konkursu Matematyczno-Fizycznego Náboj Junior. Zawody w tym roku odbywały się w Białymstoku, Bielsku-Białej, Grodzisku Mazowieckim, Krakowie, Krośnie, Łodzi, Sosnowcu, Tarnowie, Warszawie i we Wrocławiu, a także w wielu miastach w Czechach i na Słowacji...


Rozszerzona zawartosc newsa

22 listopada 2019 roku w I LO w Krośnie odbył się Międzynarodowy Konkursu Matematyczno-Fizycznego Náboj Junior. Zawody w tym roku odbywały się w Białymstoku, Bielsku-Białej, Grodzisku Mazowieckim, Krakowie, Krośnie, Łodzi, Sosnowcu, Tarnowie, Warszawie i we Wrocławiu, a także w wielu miastach w Czechach i na Słowacji.Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny.
Drużyna A (kl. 8) w składzie: Sylwia Kalita, Oliwia Grygierzec, Maria Tomkiwiecz, Anna Szul oraz drużyna B (kl. 7): Kornelia Magierowska, Antoni Kułak, Dominik Bobko, Jakub Gibadło.

Na 14 drużyn drużyna A zajęła VI miejsce zdobywając 22 punkty, a drużyna B - IV miejsce z dobytkiem 24 punków (tracąc do zwycięzców jedynie 2 punkty).
W rankingu krajowym uplasowaliśmy się na: drużyna B - 65 miejscu, drużyna A – 87 miejscu na 156 drużyn, a w rankingu międzynarodowym zdobyliśmy: drużyna B – 452 miejsce, drużyna A – 572 miejsce na 905 startujących zespołów