I Ty okaż serce - wspomóż akcję „Pierniczki dla hospicjum”
Dodane przez webmaster dnia 28 listopad 2019 17:10:36

Jak co roku uczniowie, rodzice i nauczyciele ZSP w Rymanowie organizują akcję charytatywną „Pierniczki dla hospicjum”. W ubiegłym roku dzięki ofiarności ludzi dobrej woli zebraliśmy kwotę 6369 zł i przekazaliśmy ją do krośnieńskiego hospicjum ...


Rozszerzona zawartosc newsa
„Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”
Jan Paweł II


Jak co roku uczniowie, rodzice i nauczyciele ZSP w Rymanowie organizują akcję charytatywną „Pierniczki dla hospicjum”.
W ubiegłym roku dzięki ofiarności ludzi dobrej woli zebraliśmy kwotę 6369 zł i przekazaliśmy ją do krośnieńskiego hospicjum.
Już od wielu dni po szkolnych korytarzach roznosi się zapach świątecznych smakołyków. Dzieci i młodzież korzystając z plastycznych zdolności i fantazji pod opieką nauczycieli, ozdabiają pierniczki tworząc prawdziwe arcydzieła.
Wszyscy znamy ideę pomocy dla pensjonariuszy hospicjum. Uwrażliwiamy się na cierpienie innych. Wiele radości sprawia nam niesienie pomocy samotnym i chorym. Szczególnie w radosnym czasie Bożego Narodzenia otwieramy swe serca.
Dnia 08.12.2019 roku odbędzie się tegoroczna kwesta. Dzieci i młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami będą rozprowadzać przy kościele w Rymanowie pierniczki. Bardzo prosimy ludzi „wielkiego serca” o włączenie się do naszej akcji.
W najbliższych dniach można jeszcze w domu upiec i dostarczyć do szkoły pierniczki. W niedzielę natomiast prosimy o hojne datki do puszek. Pamiętajmy o chorych i samotnych. Dobro i miłość zawsze wraca.


Koordynator akcji: Marta Tomkiewicz