„Po polsku o historii”
Dodane przez webmaster dnia 01 grudzień 2019 22:18:52

22 listopada odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym etapu wojewódzkiego VII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Konkurs odbywa się rokrocznie od 2013r...


Rozszerzona zawartosc newsa

22 listopada odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym etapu wojewódzkiego VII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Konkurs odbywa się rokrocznie od 2013r. Teksty dyktanda poświęcone są bohaterom i wydarzeniom historycznym- skłaniają do refleksji nad językiem polskim, a emocje towarzyszące uczestnikom, jak podkreślają organizatorzy, są żywą lekcją patriotyzmu. Trójka uczniów naszego liceum- Karolina Rygiel, Martyna Rzeszut i Adrian Klamut znaleźli się w gronie wyróżnionych i zostali zaproszeni do Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Gala rozpoczęła się ,jak co roku, odśpiewaniem pełnej wersji polskiego hymnu. Następnie głos zabrali organizatorzy konkursu oraz zaproszeni goście. Podkreślano wysoki poziom dyktanda, który w tegorocznej edycji okazał się nie lada wyzwaniem szczególnie dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, bowiem jedynie 3 osoby na 57 zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego napisały dyktando powyżej 85%, co dało im tytuł laureata. Jak powiedziała Pani Małgorzata Rauch- Podkarpacka Kurator Oświaty- jako polonistka, nie jest pewna, czy podołałaby napisaniu tegoż dyktanda. Po wręczeniu nagród odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, którzy swym występem uświetnili galę.

Jeszcze raz gratulujemy licealistom i życzymy dalszych sukcesów!