Spotkanie z Panią Małgorzatą Serafin
Dodane przez webmaster dnia 19 grudzień 2019 13:06:23

9 grudnia br.starszy aspirant p. Małgorzata Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie – prywatnie mama naszej uczennicy Sary przeprowadziła prelekcje z uczniami klas drugich Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie ...


Rozszerzona zawartosc newsa

9 grudnia br. starszy aspirant p. Małgorzata Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie – prywatnie mama naszej uczennicy Sary przeprowadziła prelekcje z uczniami klas drugich Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie . Uczestnicy spotkania zapoznali się z zasadami przyjęcia w szeregi policji i mieli możliwość obejrzenia prywatnych zdjęć pani aspirant ze Szkoły Policyjnej w Szczyrku. Pani Małgorzata opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca i pokazała zestawy do zabezpieczania śladów i dowodów przestępstw. Każde dziecko mogło zobaczyć jak pobiera się odciski palców i na czym polega zbieranie i zabezpieczanie innych śladów, używając do tego specjalnych pędzli i proszku daktyloskopijnego. Pani opowiadała nam o tym co robi na miejscu zdarzenia. Czego używa się do ujawnienia śladów kryminalistycznych. Wyjątkowym zainteresowaniem uczniów była walizka technika, która zawierała w sobie różne przyrządy do pobierania i zabezpieczania śladów. W części praktycznej dzieci z radością wykorzystały przekazaną im wiedzę i sami próbowali „zdjąć” swoje odciski palców. Każde dziecko opisało swoją kartę i odcisnęło na niej odciski - sprawdziło jak wyglądają linie papilarne.

Uczniowie byli pod wrażeniem nietypowej lekcji i zadawali wiele pytań związanych z pracą policjanta technik kryminalistyki.


Ewa Kinga Niemczyk