Sukcesy literackie
Dodane przez webmaster dnia 23 grudzień 2019 16:23:30

18 grudnia br. w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej miało miejsce rozstrzygniecie XX Krośnieńskiego Konkursu Literackiego zorganizowanego przez tę instytucję kulturalną już po raz dwudziesty ...


Rozszerzona zawartosc newsa

18 grudnia br. w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej miało miejsce rozstrzygniecie XX Krośnieńskiego Konkursu Literackiego zorganizowanego przez tę instytucję kulturalną już po raz dwudziesty. Jak czytamy na stronie internetowej biblioteki: Konkurs pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna i Starosty Powiatu Krośnieńskiego, współorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, cieszy się niesłabnącą popularnością. W XX edycji wzięło udział 96 uczestników, którzy zgłosili 145 prac – poetyckich i prozatorskich. Utwory oceniało jury pod przewodnictwem Mariusza Kalandyka – poety i krytyka literackiego, w składzie: Ewa Gorczyca- Kwilosz, polonistka, wicedyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. Jana Paderewskiego w Krośnie oraz Anna Pelc, polonistka, wykładowca literatury w Policealnym Studium Animatorów Kultury w Krośnie.

Komisja konkursowa przyznała nagrody w dwóch grupach wiekowych: uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, w kategorii: proza i poezja. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice szkoły podstawowej i LO w Rymanowie. Amelia Fabisz otrzymała II nagrodę za utwór Czy marzenia się spełniają (kategoria proza w grupie wiekowej uczniów szkół podstawowych). Natomiast w grupie wiekowej uczniów szkół ponadpodstawowych, w kategorii poezja wyróżnienie przyznano Kornelii Urynowicz z kl.1LB4 LO w Rymanowie za wiersze Intymność i Stan depresyjno-lękowy. Kornelia otrzymała również nagrodę Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Uczennicom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów literackich!