Prawdziwe podarunki bożonarodzeniowe
Dodane przez webmaster dnia 30 grudzień 2019 08:24:43

Wigilie klasowe w naszej szkole, w dniu 19 grudnia 2019 r., zostały poprzedzone spotkaniem całej społeczności licealnej w auli szkolnej. Podczas tego wyjątkowego – świątecznego apelu młodzież zaprezentowała montaż słowno- muzyczny, którym wprowadziła w klimat Świąt Bożego Narodzenia ...


Rozszerzona zawartosc newsa

Wigilie klasowe w naszej szkole, w dniu 19 grudnia 2019 r., zostały poprzedzone spotkaniem całej społeczności licealnej w auli szkolnej. Podczas tego wyjątkowego – świątecznego apelu młodzież zaprezentowała montaż słowno- muzyczny, którym wprowadziła w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Młodzi wykonawcy sugestywnie przeszli od scenki rodzajowej, odzwierciedlającej współczesny świat z jego szybkim tempem życia, pracoholizmem i pogonią za dobrami materialnymi, do szopki betlejemskiej z jej ubóstwem, prostotą i ciszą.

Celem tego kontrastu scenicznego miało być przypomnienie, czym naprawdę są Święta Bożego Narodzenia i jakimi prezentami warto się obdarowywać, by być szczęśliwym człowiekiem. Słowa, zarówno te mówione, jak i śpiewane, wielokrotnie akcentowały przesłanie, że prawdziwe podarunki bożonarodzeniowe to nie drogie prezenty, ale to przebaczenie, miłość, uprzejmość; to pokój w domu i w sercu. Na zakończenie spotkania życzenia świąteczne zostały złożone przez ks. Krzysztofa Mierzejewskiego oraz Panią Dyrektor, Elżbietę Nadziakiewicz, która przekazała także słowa podziękowania uczniom za przygotowanie artystycznego upominku świątecznego.