Wolontariat uczniów Rymanowskiego Liceum
Dodane przez webmaster dnia 09 styczeń 2020 15:09:07

Tymi słowami kierują się młodzi ludzie – uczniowie Liceum w Rymanowie, którzy w przedświątecznym czasie zaangażowali się w wiele akcji charytatywnych. W naszej szkole od lat podejmowane są różnorodne działania ...


Rozszerzona zawartosc newsa

„Gdy czynisz dobro, z miejsca stajesz się bogatszy od milionera”

Tymi słowami kierują się młodzi ludzie – uczniowie Liceum w Rymanowie, którzy w przedświątecznym czasie zaangażowali się w wiele akcji charytatywnych. W naszej szkole od lat podejmowane są różnorodne działania, wolontariusze angażują się i pracują bardzo intensywnie, by pomóc tym ,którzy tego potrzebują.

Już po raz 13 uczniowie zorganizowali akcję „Pomocna dłoń”. W miejscowych sklepach zbierane były produkty żywnościowe, które przekazane zostały Fundacji Latarnia, która znajduje się w Woli Piotrowej. Jej celem jest pomoc ludziom, którzy zniewoleni są przez nałogi. Fundacja swoje działania opiera na chrześcijańskich wartościach takich jak: wiara, nadzieja i miłość.

Uczniowie zorganizowali również zbiórkę pieniędzy oraz środków chemicznych, które przekazane zostały podopiecznym Hospicjum w Krośnie oraz mieszkańcom Środowiskowego Domu Samopomocy w Potoku.

Młodym ludziom wiele radości i satysfakcji sprawiło czynienie dobra. Podjęte przez młodzież działania zrodziły wiele pomysłów, które Szkolny Klub Wolontariatu ma w swoich planach.