WYPRAWKA DLA KLAS 1-3 SP NA ROK SZKOLNY 2020/2021
Dodane przez webmaster dnia 31 sierpień 2020 10:16:21
Szanowni Rodzice

Szkolny plecak i piórnik są nieodzownymi atrybutami ucznia. Ma to szczególne znaczenie dla uczniów klas młodszych, którzy zazwyczaj wypełniają je po brzegi przyborami do pisania i innymi zbędnymi rekwizytami. W związku z tym informujemy, w jakie przybory szkolne powinien być wyposażony każdy uczeń z klas 1-3 w naszej szkole...Rozszerzona zawartosc newsa
Szanowni Rodzice

Szkolny plecak i piórnik są nieodzownymi atrybutami ucznia. Ma to szczególne znaczenie dla uczniów klas młodszych, którzy zazwyczaj wypełniają je po brzegi przyborami do pisania i innymi zbędnymi rekwizytami. W związku z tym informujemy, w jakie przybory szkolne powinien być wyposażony każdy uczeń z klas 1-3 w naszej szkole.


W plecaku dziecko codziennie zabiera ze sobą do szkoły piórnik, a w nim 2 miękkie ołówki, temperówkę, gumkę, linijkę, miękkie kredki ołówkowe (max. 12 kolorów), zaokrąglone bezpieczne nożyczki, klej w sztyfcie i długopis ( na wskazanie nauczyciela).
Ponadto w plecaku znajdą się:
- 2 zeszyty 16- kartkowe w kratkę i wąskie linie,
- podręczniki i ćwiczenia zgodnie z planem lekcji Or
- śniadaniówka.
Jeśli dziecko przynosi do szkoły napoje, powinny one być umieszczone w zewnętrznych kieszeniach plecaka, tak aby nie dopuścić do zalania jego wyposażenia.
Wszystkie przybory, zeszyty i książki należy oprawić i podpisać (najlepiej na zewnątrz).
Obowiązujące wszystkich uczniów obuwie zastępcze (sportowe, na gumowej podeszwie) dziecko pozostawia w szatni w podpisanym woreczku.
W pierwszym tygodniu nauki uczniowie przynoszą do szkoły i pozostawiają w swych szafkach przybory i materiały do wykorzystania podczas zajęć plastycznych i technicznych. Są to:
- bloki A-4 (rysunkowy: biały i kolorowy, techniczny: biały i kolorowy),
- kolorowe wycinanki małe i duże (samoprzylepne),
- farby plakatowe,
- cienki i gruby pędzel,
- kubek na wodę,
- kredki miękkie, świecowe lub pastele,
- plastelinę lub modelinę
- podpisaną teczkę na prace.
Pozostałe materiały papiernicze np. bibuła, brystol i inne wg potrzeb będą kupowane na bieżąco.
Podczas lekcji wf-u obowiązuje strój gimnastyczny: biała, bawełniana koszulka, spodenki lub dresy i wiązane obuwie sportowe na gumowej podeszwie. Uczeń umieszcza strój w podpisanym woreczku.
Podczas uroczystości szkolnych obowiązuje strój galowy: biała bluzka/ koszula, granatowa lub czarna spódniczka/spodnie.
Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wykorzystują własne przybory szkolne do odrabiania lekcji i podczas zajęć plastycznych. Dodatkowe materiały zakupuje i rozdaje dzieciom wychowawca świetlicy.
Wyposażenie szkolnej szafki i plecaka powinno być wyraźnie podpisane! Z przyborów może korzystać tylko ich właściciel!
Rodzice są zobowiązani do kontrolowania zawartości plecaków.
Dziecko nie powinno dźwigać na plecach więcej niż 10 procent swojej wagi !!!