Chemia w nowej odsłonie
Dodane przez webmaster dnia 14 październik 2020 14:05:21

Pracownia chemiczna to miejsce, w którym wykonywane są różne doświadczenia z użyciem wielu substancji chemicznych, a gwarancją bezpiecznej pracy jest jej odpowiednie wyposażenie. Dlatego klasa chemiczna została w tym celu specjalnie zmodernizowana ...


Rozszerzona zawartosc newsa

Pracownia chemiczna to miejsce, w którym wykonywane są różne doświadczenia z użyciem wielu substancji chemicznych, a gwarancją bezpiecznej pracy jest jej odpowiednie wyposażenie. Dlatego klasa chemiczna została w tym celu specjalnie zmodernizowana. Pojawiło się profesjonalne dygestorium, nauczycielski stół demonstracyjny, 15 stanowisk uczniowskich przygotowanych do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów oraz wygodne krzesła i ławki.

Udział w zajęciach laboratoryjnych pobudza aktywność poznawczą uczniów, doskonali umiejętności, pogłębia i rozwija ich zainteresowanie chemią. Mogli się o tym już przekonać uczniowie klasy medycznej 2LC, którzy samodzielnie wykonywali eksperymenty w nowej pracowni chemicznej. Każdy uczeń miał bezpośredni dostęp do sprzętu laboratoryjnego oraz odczynników chemicznych. Oprócz dokonań naukowych nie zabrakło także dobrej zabawy.

Zajęcia mają na celu przede wszystkim przygotowanie uczniów do uzyskania wysokich wyników na egzaminie maturalnym z chemii oraz udziału w konkursach chemicznych.


JS