Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Akademicki Portfel Wiedzy o Finansach
Dodane przez webmaster dnia 19 listopad 2020 09:30:52

To projekt Instytutu Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Narodowego Banku Polskiego organizowany w celu poszerzenia wiedzy i umiejętności 500 uczniów z terenu woj. podkarpackiego w zakresie finansów osobistych...


Rozszerzona zawartosc newsa

To projekt Instytutu Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Narodowego Banku Polskiego organizowany w celu poszerzenia wiedzy i umiejętności 500 uczniów z terenu woj. podkarpackiego w zakresie finansów osobistych.

Z naszej szkoły wzięli w nim udział uczniowie klasy 2LA i 2LB, którzy 16 i 18 listopada br. uczestniczyli w warsztatach zaplanowanych w ramach projektu. Poprowadzili je nauczyciele akademiccy dr Magdalena Cyrek, dr Piotr Cyrek, mgr Magdalena Wiercioch, dr Magdalena Leszczyńska, mgr Rafał Pitera i mgr Magdalena Suraj. Prelegenci przekazali naszej młodzieży informacje na temat kredytów, polskiego systemu bankowego, oszczędzania oraz zarządzania budżetem domowym. Zaproponowali zadania rozwijające przedsiębiorczość i kreatywne myślenie. Spotkania zakończyły się konkursami, podczas których uczniowie mieli okazję wykazać się zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Najwyższe wyniki uzyskali: Maria Różowicz, Wiktoria Zajdel, Kacper Górecki, Amelia Gromek, Dawid Rabada i Karol Dąbrowski. Uczniowie otrzymali jako nagrody skórzane portfele i kalkulatory, a wszyscy uczestnicy warsztatów dostali książki o tematyce ekonomicznej.

Naszym sześciu finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie konkursu, który odbędzie się w 10 grudnia br.

Jestem przekonana, że wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie będą bardziej świadomymi uczestnikami życia gospodarczego, co przełoży się na ich osobisty sukces finansowy.