Rekrutacja do Szkoły Muzycznej
Dodane przez webmaster dnia 10 kwiecień 2014 12:06:58

Co daje dziecku szkoła muzyczna?

Badania naukowe jednoznacznie wskazują, iż kształcenie muzyczne w sposób niezwykły wspiera rozwój dzieci i młodzieży, szczególnie - psychoruchowy i intelektualny. Zajęcia w szkole muzycznej są znacznym wsparciem dla procesów myślowych (koncentracji, pamięci, wyobraźni), a także dla rozwoju sfery emocjonalnej. Już sama gra na instrumencie, wymagająca aktywności rąk, uruchamia w sposób wyrównany pracę obu półkul mózgu, stymulując większy rozwój funkcji, za które odpowiadają.


Rozszerzona zawartosc newsa

W rezultacie umuzykalniane dzieci mają lepszą koncentrację, szybciej opanowują nowe treści, w tym języki obce. Właśnie dlatego uczniowie dobrych szkół na zachodzie Europy uczą się gry na instrumentach, bez względu na poziom ich artystycznych uzdolnień.

Zwielokrotnione szanse na rynku pracy

Wiele renomowanych firm i korporacji zdecydowanie chętniej zatrudnia osoby mające ukończoną szkołę muzyczną. Dlaczego? Poprzez system edukacji muzycznej dzieci są wdrażane do systematycznej pracy, bywają zwykle lepiej zorganizowane i bardziej odpowiedzialne niż ich rówieśnicy. Często rodzice uczniów szkół muzycznych są zdziwieni, iż mimo nowych zajęć, ich pociechy poprawiają swoje wyniki w nauce i zachowaniu, także w „zwykłej” szkole. Te umiejętności procentują w życiu zawodowym, a „łowcy głów” wiedzą o tym najlepiej.

Wzmacnianie umiejętności społecznych i psychofizycznych

Szkoła muzyczna rozwija umiejętności interpersonalne, uczy pracy zespołowej. Uczniowie szkół muzycznych, często występując na scenie, lepiej radzą sobie ze stresem i ewentualnymi niepowodzeniami. Podnosi to ich samoocenę i wpływa na pozytywne relacje w dorosłym życiu.

Kto może rozpocząć naukę w naszej Szkole?

O przyjęcie do Szkoły mogą ubiegać się dzieci w wieku od 6-ciu do 16-stu lat. Zajęcia odbywają się po południu (2-4 razy w tygodniu po 1-2 godziny). Nauka trwa cztery bądź sześć lat w zależności od wieku, w którym dziecko rozpoczęło edukację. Szkoła prowadzi naukę gry na następujących instrumentach: fortepian, akordeon, skrzypce, gitara klasyczna, flet poprzeczny, klarnet, saksofon, sakshorn, trąbka, róg, puzon.

Nauka jest bezpłatna

Rodzice poprzez Fundusz Muzyczny (w kwocie15 zł na miesiąc) partycypują w kosztach utrzymania bazy instrumentów szkolnych. Zobowiązani są również do zakupu instrumentu. Aby wziąć udział w przesłuchaniach kwalifikacyjnych, należy na minimum 7 dni przed ich terminem, złożyć podanie o przyjęcie do Szkoły. Druk podania do odbioru w sekretariacie szkoły oraz na stronie: www.lorymanow.pl (zakładka Muzyczna).

Zapraszamy do nauki w naszej placówce

Materiały do pobrania:

/Podanie o przyjęcie do szkoły/

/Regulamin rekrutacji/