Erasmus Plus - działamy
Dodane przez webmaster dnia 13 styczeń 2015 20:15:33

"Najtrudniejszy pierwszy krok... " - tak mogłyby powiedzieć cztery uczennice, które uczestniczyły w pierwszej wizycie w austriackiej szkole w ramach realizacji projektu Erasmus Plus. O swoich przeżyciach i doświadczeniach opowiedziały podczas spotkania z uczniami i nauczycielami gimnazjum i liceum.


Rozszerzona zawartosc newsa

Koleżanki przygotowały bardzo ciekawą prezentację, podczas której opowiedziały o miasteczku Gmunden, w którym odbywało się spotkanie wszystkich partnerów projektu, szkole, w której pracowały wraz z innymi uczestnikami nad zaplanowaniem działań charytatywnych realizowanych przez poszczególne szkoły oraz tych, które przeprowadzone będą wspólnie przez wszystkich partnerów. Zgromadzeni w auli nauczyciele i uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz slajdów, na których zobaczyliśmy miejsca i sytuacje, o których opowiadały koleżanki. Okazało się, że dziewczyny nie tylko ciężko pracowały, ale również zwiedzały okolicę, spróbowały tradycyjnych, regionalnych potraw. Opowiadały również o tym, jak miały sprostać najtrudniejszemu wyzwaniu, jakim było porozumiewanie się z rówieśnikami z Austrii, Niemiec i Węgier. Jednak okazało się, że dla dziewczyn obcy język wcale nie był barierą i doskonale poradziły sobie z konwersacją. Uczestniczki zaznaczyły, że właśnie prowadzone rozmowy dały im najwięcej satysfakcji. Koleżanki sprawdzały też, czy uważnie słuchaliśmy ich prezentacji. W tym celu przygotowały quiz na temat przedstawianych zagadnień. Ochotników nie brakowało, ale trudno się dziwić, gdyż dziewczyny kusiły austriackimi słodkościami.

Z wielką ciekawością i zainteresowaniem czekamy na kolejne działania, które podejmowane będą w ramach projektu Erasmus Plus.

uczestnicy spotkania