Sukcesy rymanowskich licealistów
Dodane przez webmaster dnia 19 grudzień 2016 17:58:46

w Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

W bieżącym roku szkolnym została zainicjowana Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, której głównym organizatorem jest Komitet Główny OWoBiO, powołany na mocy porozumienia trzech uczelni, tworzących konsorcjum. Należą do nich: Uniwersytet Warszawski - Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Instytut Nauk Politycznych, Akademia Sztuki Wojennej - Wydział Bezpieczeństwa Narodowego, Instytut Bezpieczeństwa Państwa oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - Wydział Nauk Historycznych i Społecznych, Instytut Politologii ...


Rozszerzona zawartosc newsa

W bieżącym roku szkolnym została zainicjowana Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, której głównym organizatorem jest Komitet Główny OWoBiO, powołany na mocy porozumienia trzech uczelni, tworzących konsorcjum. Należą do nich: Uniwersytet Warszawski - Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Instytut Nauk Politycznych, Akademia Sztuki Wojennej - Wydział Bezpieczeństwa Narodowego, Instytut Bezpieczeństwa Państwa oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - Wydział Nauk Historycznych i Społecznych, Instytut Politologii.
Etap szkolny olimpiady wymagał od uczestników napisania pracy na jeden z pięciu tematów dotyczących aspektów bezpieczeństwa narodowego, patriotyzmu ,zagrożeń czasu wojny i pokoju, roli rodziny w kształtowaniu postaw patriotycznych i obywatelskich. W pierwszym etapie wzięło udział 20 uczniów, z których 12 zakwalifikowało się do etapu okręgowego. W Rzeszowie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania , dnia 8.12. br. spotkało się 51 uczestników olimpiady z okręgu podkarpackiego, reprezentujących następujące szkoły: LO Kołaczyce, ZSP nr 5 w Krośnie, III LO Krosno LO Rymanów, LO Ropczyce, I LO Dębica , II LO Łańcut, I LO Przemyśl, II LO Sanok, ZS w Iwoniczu, ZS nr 2 w Rzeszowie, ALO w Rzeszowie, LO Strzyżów oraz ZSO Stalowa Wola. Uczniowie zmierzyli się z testem, który sprawdzał wiadomości z zakresu wiedzy o społeczeństwie, historii oraz edukacji dla bezpieczeństwa. Dodatkowa kategoria pytań dotyczyła zagadnień związanych z terroryzmem. Z testowych zmagań wyłonionych zostało dziesięciu najlepszych uczestników, w gronie których znalazło się aż czterech uczniów rymanowskiego liceum: Weronika Hanus, Maciej Boczar, Damian Bździuła, Karol Niemiec. W marcu 2017r. uczniowie będą rywalizować o tytuł laureata olimpiady na szczeblu centralnym, który zostanie przeprowadzony na Uniwersytecie Warszawskim.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w III Ogólnopolskim Etapie Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Wraz z tytułem laureata uczestnicy mogą zdobyć indeksy na prestiżowe uczelnie wyższe w kraju. Powodzenia!!!

Urszula Pelczar i Beata Suwała - Szczechowska