Szczęście w czystej postaci
Dodane przez webmaster dnia 26 kwiecień 2017 20:04:50


Czas Wielkiego Postu, poprzedzający Święta Wielkanocne, sprzyja zadumie, a także różnym wyrzeczeniom i dobrym uczynkom. Taką okazją ku temu (nie tylko w Wielkim Poście, ale przez cały rok) może być współpraca z warszawską Fundacją Kasisi, której przedstawiciele: pani Małgorzata Stafin- Prezes Zarządu Fundacji oraz pan Mateusz Gasiński - Członek Zarządu Fundacji odwiedzili w marcu br. Zespół Szkół Publicznych w Rymanowie. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki pomocy i uprzejmości pani Katarzyny Szepieniec, psycholog pracującej w OREW-ie w Rymanowie, która zaprosiła Gości w nasze okolice, byśmy mogli „z pierwszej ręki” ...


Rozszerzona zawartosc newsa


Czas Wielkiego Postu, poprzedzający Święta Wielkanocne, sprzyja zadumie, a także różnym wyrzeczeniom i dobrym uczynkom. Taką okazją ku temu (nie tylko w Wielkim Poście, ale przez cały rok) może być współpraca z warszawską Fundacją Kasisi, której przedstawiciele: pani Małgorzata Stafin- Prezes Zarządu Fundacji oraz pan Mateusz Gasiński - Członek Zarządu Fundacji odwiedzili w marcu br. Zespół Szkół Publicznych w Rymanowie. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki pomocy i uprzejmości pani Katarzyny Szepieniec, psycholog pracującej w OREW-ie w Rymanowie, która zaprosiła Gości w nasze okolice, byśmy mogli „z pierwszej ręki” dowiedzieć się o działalności fundacji. Fundacja Kasisi została założona w 2013r. przez znanego dziennikarza, Szymona Hołownię.

Jej celem jest pomoc dla Domu Dziecka Kasisi prowadzonego w Zambii przez Siostry Służebniczki Maryi Panny Niepokalanie Poczętej z pobliskiej nam Starej Wsi. Podczas spotkania ze społecznością szkolną Goście opowiedzieli o specyfice działalności fundacji oraz o swoich wyjazdach do sierocińca w Zambii. Ich opowieść ilustrowana była materiałem filmowym i fotograficznym, który wyciskał łezkę w oku-dowód wzruszenia, współczucia, a może także i wstydu, że „ma się” tak dużo, gdy innym brakuje niezbędnych środków do życia. Pan Mateusz przy fotografii uśmiechniętej afrykańskiej kobiety skomentował, że ona nigdy nie widziała pieniędzy, że nie ma zegarka ani telefonu, a mimo to jest szczęśliwa- autentycznie szczęśliwa, czego dowodem jest jej promienny uśmiech. Jak dodał zaproszony Gość, jest to wyraz szczęścia w czystej postaci, bo nieskażonego materializmem ani konsumpcjonizmem świata. Pracownicy fundacji opowiedzieli także, w jaki sposób można przyłączyć się do wielkiego dzieła, jakim jest pomoc dzieciom w Afryce.

Można to zrobić m.in. za pośrednictwem różnych projektów organizowanych przez fundację. Są to np. Adoptuj z sercem, Spiżarnia dla Kasisi, Rozpieszczalnik Kasisi, Garaż, Rozsmakuj się w Kasisi czy Ozłacamy Kasisi i wiele innych, o których dokładnie można przeczytać na stronie fundacji WWW.fundacjakasisi.pl. Na tejże stronie oraz ulotkach fundacji można także znaleźć informacje, że liczy się wszystko: westchnienie do Opatrzności, lajk na Facebooku czy dosłownie parę złotych (ale regularnie, np. raz w miesiącu). Zdjęcia uśmiechniętych dzieci, którym los nie oszczędził cierpienia, które straciły najbliższych, które niejednokrotnie są chore i zagubione, to najlepsza „zapłata” za okazane serce. Dziękując Gościom za przyjazd, za poświęcony czas i dzielenie się pasją czynienia dobra, mamy nadzieję, że to spotkanie będzie mieć kontynuację w postaci konkretnej pomocy skierowanej w stronę Domu Dziecka Kasisi.