Politechnika Dziecięca
Dodane przez szkola_p dnia 22 czerwiec 2017 08:12:31

W roku 2009 Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza wspólnie z WSK „PZL-Rzeszów” S.A. podjęła decyzję o utworzeniu projektu o nazwie „Politechnika Dziecięca”. Podstawą tego przedsięwzięcia była troska o przyszłość dzieci, które rozpoczynają edukację i chęć zainteresowania ich nauką. Celem projektu było odciągnięcie młodych ludzi od ekranów telewizorów i monitorów komputerów i pokazanie im, że uczyć można się nie tylko w „sztywnych” ławkach szkół, a nauka może stać się zabawą i dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.


Rozszerzona zawartosc newsa

Projekt Politechnika Dziecięca przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, czyli dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Prowadzący wykłady, ćwiczenia i zajęcia laboratoryjne przygotowują je w taki sposób, aby każde dziecko jak najwięcej zrozumiało i zapamiętało. Podczas zajęć dzieci przez zabawę i przystępną dla nich formę przekazywania informacji zdobywają wiedzę i inspirują się do dalszego odkrywania świata.
W tym roku uczeń Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie Jakub Gibadło zakwalifikował się na 2 wykłady pt. ‘Czy sterownik steruje, a falownik faluje’(maj) i ‘Pamięć doskonała. Jak się uczyć, żeby wszystko pamiętać”(czerwiec).
Na zajęciach dowiedział się m.in. czym jest sterownik przemysłowy, po co ktoś go wymyślił, co to znaczy sterować w życiu codziennym i w języku automatyki, skąd silnik wie jak szybko ma się kręcić.
Jakub wyszedł z zajęć bardzo zadowolony, bogatszy w nowe wiadomości i mile upominki przygotowane przez prowadzących. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Opiekun Monika Dobosz