Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku
Dodane przez webmaster dnia 05 listopad 2017 15:43:43

26.10.2017 na naszym szkolnym Orliku rozegrany został turniej piłki nożnej chłopców w kategorii wiekowej U-12. Jest to już XVIII edycja tych rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej, od 11 lat sponsorowanych przez markę „Tymbark” a od zeszłego roku również przez firmę „Elektrolux”.
Już ponad 1,6 mln dzieci wzięło udział w dotychczasowych edycjach Turnieju, którego głównym celem jest zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej ...

Rozszerzona zawartosc newsa

Już ponad 1,6 mln dzieci wzięło udział w dotychczasowych edycjach Turnieju, którego głównym celem jest zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej. Najważniejszym aspektem rozgrywek jest zabawa i przyjemność z gry. Warto jednak pamiętać, że na kolejnych etapach dzieci są pod baczną obserwacją trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski, którzy wyławiają największe talenty i pomagają im spełnić marzenia o piłkarskiej karierze i założeniu reprezentacyjnej koszulki. W ten właśnie sposób swoje pierwsze kroki na drodze do reprezentacyjnej kariery stawiali między innymi Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.
Rozgrywki rozpoczynają się od rywalizacji gminnych i miejskich, gdzie stawką jest awans do Finałów Wojewódzkich, aby na nich powalczyć o mistrzostwo województwa i wyjazd do Warszawy na Finał Ogólnopolski, który od kilku lat rozgrywany jest na Stadionie Narodowym. Nagrodą główną dla zwycięzców będzie możliwość obejrzenia meczu kadry Adama Nawałki i osobistego spotkania z reprezentantami Polski.
W tym roku do naszego rymanowskiego turnieju zgłosiło się sześć drużyn z terenu naszej gminy: ( SP Rymanów, FC Albatros Klimkówka, Meteor Sieniawa, SP Milcza oraz dwa zespoły z Posady Górnej). Nasi chłopcy po emocjonujących meczach zajęli trzecie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej i niestety nie awansowali do półfinału. Rozgrywki ostatecznie wygrał zespół z Posady Górnej , który w finale pokonał ekipę FC Albatros Klimkówka. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego turnieju.