Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie Matematyka i fizyka po angielsku
Dodane przez webmaster dnia 14 listopad 2017 18:40:46

W ramach realizowanego w ZSP Rymanów projektu: Erasmus+ „ Wielojęzyczność kluczem do rozwoju” odbyły się pokazowe lekcje otwarte z fizyki i matematyki w pierwszej i drugiej klasie liceum. Nauczyciel fizyki mgr Marcin Kielar oraz nauczyciel matematyki mgr Piotr Kowalczyk odbyli dwutygodniowe szkolenia z języka angielskiego w Wielkiej Brytanii oraz na Malcie i zdecydowali się wypróbować nabyte umiejętności językowe w praktyce ...


Rozszerzona zawartosc newsa

W ramach realizowanego w ZSP Rymanów projektu: Erasmus+ „ Wielojęzyczność kluczem do rozwoju” odbyły się pokazowe lekcje otwarte z fizyki i matematyki w pierwszej i drugiej klasie liceum. Nauczyciel fizyki mgr Marcin Kielar oraz nauczyciel matematyki mgr Piotr Kowalczyk odbyli dwutygodniowe szkolenia z języka angielskiego w Wielkiej Brytanii oraz na Malcie i zdecydowali się wypróbować nabyte umiejętności językowe w praktyce.
Lekcja z matematyki odbyła się w klasie pierwszej liceum, a jej temat brzmiał: Procenty – ćwiczenia, natomiast w klasie drugiej liceum uczniowie realizowali temat: Ruch jednostajny – rozwiązywanie zadań. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach wykonując obliczenia na tablicy, analizując zadania sformułowane w języku angielskim oraz odpowiadając na pytania postawione przez nauczyciela. Nauczyciele zapoznali uczniów z podstawowym słownictwem koniecznym do przeprowadzenia zajęć typu: stopa procentowa, inflacja, wzór, prędkość, droga, pierwiastek itd. Cała lekcja zarówno z matematyki, jak i fizyki przeprowadzona była w języku angielskim.
Nauczyciele komunikowali się z uczniami w języku angielskim, co nie sprawiało im większych trudności. Należy zauważyć, że uczniowie byli bardzo skoncentrowani, wykorzystywali znajomość j. angielskiego na innych zajęciach, niż do tej pory, z zainteresowaniem obserwowali nauczyciela, który nigdy wcześniej dotąd na lekcji fizyki, czy matematyki nie posługiwał się językiem angielskim.
Było to dla uczniów, jak i nauczycieli nowe cenne doświadczenie. Mamy nadzieję, że lekcje dwujęzyczne w naszej szkole będą się coraz częściej odbywać i podniosą jeszcze bardziej atrakcyjność prowadzonych zajęć.