UWAGA! Snajper! Na celowniku pewność siebie!
Dodane przez webmaster dnia 14 listopad 2017 19:46:44

„Nie potrafię tego zrobić!!”, „To bez sensu, pewnie i tak mi się nie uda!”,„To zdecydowanie za trudne!”. Czy zdarza Ci się czasem tak pomyśleć? Jeżeli tak, to zdecydowanie ta chwila jest dla Ciebie, pozwól się wciągnąć!
„Nie potrafisz; i tak Ci się nie uda; to za trudne?” - Cóż za profesjonalna postawa sabotażowa własnych działań, planów i marzeń! Jeśli jednak chcesz osiągnąć w swoim życiu jak najwięcej, to przestań samemu sobie przeszkadzać. W innym wypadku szybko zaczniesz wierzyć, że niepowodzenia wynikają z własnych niedoskonałości i wielu sferach po prostu sobie odpuścisz i pozbawisz szansy na powodzenie ...


Rozszerzona zawartosc newsa

„Nie potrafię tego zrobić!!”, „To bez sensu, pewnie i tak mi się nie uda!”,„To zdecydowanie za trudne!”. Czy zdarza Ci się czasem tak pomyśleć? Jeżeli tak, to zdecydowanie ta chwila jest dla Ciebie, pozwól się wciągnąć!
„Nie potrafisz; i tak Ci się nie uda; to za trudne?” - Cóż za profesjonalna postawa sabotażowa własnych działań, planów i marzeń! Jeśli jednak chcesz osiągnąć w swoim życiu jak najwięcej, to przestań samemu sobie przeszkadzać. W innym wypadku szybko zaczniesz wierzyć, że niepowodzenia wynikają z własnych niedoskonałości i wielu sferach po prostu sobie odpuścisz i pozbawisz szansy na powodzenie.
Każde zachowanie czy przekaz ma swoje przyczyny, autosabotaż też. Oto kilka przykładowych motywów:
- świadomość nauki, jednak odkładanie jej na później, rozpoczynanie zadań/projektów, ale niekończenie ich;
- niepodejmowanie kroków prowadzących do realizacji swoich marzeń;
- strach przed „porażką” i oceną, niczym nieuzasadniony brak wiary w swoje możliwości, minimalizowanie własnych dokonań, przecenianie osiągnięcia innych;
- przyjmowanie krzywdzących sugestii na swój temat, traktowanie ich jako faktów, pomijanie pozytywów.

Wszyscy wiemy, że realizowanie planów i marzeń oraz osiąganie sukcesów często wymaga solidnego przygotowania (planowania, nakładu wysiłku i energii), a do rozpoczęcia działań potrzebna jest wiara w siebie oraz wiara w zdolność do osiągnięcia celu. Autosabotaż w dużej mierze to utrudnia albo uniemożliwia. Ale już sama świadomość negatywnego myślenia i jego przyczyn, daje nam szanse ustrzec się przed jego konsekwencjami, czyli perfekcyjnymi strzałami w kierunku poczucia własnej wartości.

Dlatego zacznij od dziś!
- zaufaj sobie,
- sprecyzuj swoje plany,
- opracuj strategię,
- bądź wytrwały,
- a umiejętności snajperskie wykorzystaj do urealniania celów!

Pamiętaj!
„JEŻELI WSZYSTKO CI SIĘ UDAJE,
TO ZNACZY,
ŻE NIE ROBISZ NICZEGO NOWEGO”.