Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie Łukasz Chlewicki (zawodnik MMA) w Rymanowie
Dodane przez webmaster dnia 28 listopad 2017 13:08:01

W dniu 24 listopada 2017r. mieliśmy przyjemność gościć w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie Łukasza Chlewickiego, świetnego zawodnika , trenera Judo oraz MMA. Łukasz swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął w wieku 11 lat od Judo, zdobywał medale we wszystkich kategoriach wiekowych, był także członkiem kadry Polski na Mistrzostwach Świata i Europy. W 2003 roku zaczął trenować Boks oraz BJJ (gdzie w 2003 roku zdobył Mistrzostwo Polski) i naturalnie zainteresował się MMA - swoją pierwszą walkę stoczył w 2004 roku i po dziś dzień walczy w najważniejszych Europejskich galach ...


Rozszerzona zawartosc newsa

W dniu 24 listopada 2017r. mieliśmy przyjemność gościć w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie Łukasza Chlewickiego, świetnego zawodnika , trenera Judo oraz MMA. Łukasz swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął w wieku 11 lat od Judo, zdobywał medale we wszystkich kategoriach wiekowych, był także członkiem kadry Polski na Mistrzostwach Świata i Europy. W 2003 roku zaczął trenować Boks oraz BJJ (gdzie w 2003 roku zdobył Mistrzostwo Polski) i naturalnie zainteresował się MMA - swoją pierwszą walkę stoczył w 2004 roku i po dziś dzień walczy w najważniejszych Europejskich galach. Zawodnicy prowadzeni przez Łukasza w klubie Grapling Kraków odnoszą znaczące sukcesy na arenach międzynarodowych.
Wizyta Łukasz Chlewickiego, popularnego „Saszy”, była podzielona na dwie części.

Rano Łukasz spotkał się z uczniami ZSP w Rymanowie. Od pierwszej chwili porwał młodzież swoją osobowością. Opowiadał o początkach swojej kariery, mówił jak i dlaczego zaraził się sportem, który kształtuje charakter, uczy pokory i ciężkiej rzemieślniczej pracy nad sobą. Mówił, jak ważne w życiu młodego człowieka jest wytyczanie sobie celów i dążenie do nich. Zaznaczył, że sport uczy systematyczności , dyscypliny oraz jest doskonałą formą spędzania czasu i nawiązywania relacji.
Podczas drugiej części, mogliśmy się przekonać i poczuć na własnej skórze, jak się ma teoria do praktyki, jak słowa naszego gościa sprawdzają się na sali treningowej, gdzie oprócz czysto sportowych umiejętności, mogliśmy uczyć się również od siebie szacunku i pokory, poznawać swoje mocne i słabsze strony. Każdy czuł się na tej sali równy, nie było słabszych czy mocniejszych, każdy stanowił cząstkę jednej wielkiej całości i dawał z siebie wszystko.

Seminarium treningowe przebiegło w świetnym klimacie, który stworzył Łukasz „Sasza” Chlewicki. Jest on rewelacyjnym człowiekiem, zawodnikiem i trenerem, co pokazał nam na zajęciach!!!
Bogdan Rajchel