Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie Od multikultury do Multikina-
Dodane przez webmaster dnia 04 grudzień 2017 06:43:50

wyjazd 1LB do Rzeszowa

Pierwszego grudnia br. klasa 1B LO w Rymanowie (wraz nauczycielami, Eweliną Górowską i Stanisławem Penarem) skorzystała z Dnia Wykładów Otwartych organizowanego przez Instytut Politologii Uniwersytetu Rzeszowskiego i wysłuchała prelekcji dr. hab. Bartosza Wróblewskiego, prof. UR nt. Państwa Europy wobec nowych społeczności muzułmańskich, który zwrócił uwagę na historyczne i polityczne podłoże współczesnej multikulturowości ...


Rozszerzona zawartosc newsa

Pierwszego grudnia br. klasa 1B LO w Rymanowie (wraz nauczycielami, Eweliną Górowską i Stanisławem Penarem) skorzystała z Dnia Wykładów Otwartych organizowanego przez Instytut Politologii Uniwersytetu Rzeszowskiego i wysłuchała prelekcji dr. hab. Bartosza Wróblewskiego, prof. UR nt. Państwa Europy wobec nowych społeczności muzułmańskich, który zwrócił uwagę na historyczne i polityczne podłoże współczesnej multikulturowości.
Młodzi ludzie - przyszli wyborcy-zostali zapoznani także z tematem Wyborów jako mechanizmu demokracji, omówionym przez dr. Przemysława Maja oraz uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez dr. Dominika Szczepańskiego. Zajęcia praktyczne miały formę symulacji wyborów. Ochotnicy (wśród nich nasz uczeń, Jakub Osenkowski) wcielili się w rolę polityków- kandydatów na stanowisko prezydenta Warszawy. Ich zadaniem było zaprezentowanie programu wyborczego, który zapewniłby im sukces polityczny.
Młodzież podołała wyzwaniu, co potwierdziły gromkie brawa publiczności. Akcentem wpisującym się w zbliżający się klimat mikołajkowo- świąteczny był zaproponowany przez Multikino film Listy do M, który z przyjemnością obejrzeli uczestnicy piątkowego wyjazdu do Rzeszowa.