Dzień patrona szkoły
Dodane przez webmaster dnia 10 grudzień 2017 14:42:19

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”
Jan Paweł II

27 listopada 2017 roku obchodziliśmy w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie Dzień Patrona, Stanisława Wyspiańskiego. Rozpoczęliśmy od apelu klas 0 – 3. Wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu szkoły nadało temu wydarzeniu bardzo odświętny charakter ...


Rozszerzona zawartosc newsa

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”
Jan Paweł II

27 listopada 2017 roku obchodziliśmy w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie Dzień Patrona, Stanisława Wyspiańskiego. Rozpoczęliśmy od apelu klas 0 – 3. Wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu szkoły nadało temu wydarzeniu bardzo odświętny charakter. Prezentacja multimedialna przybliżyła uczniom życie i twórczość tego wielkiego człowieka. Przypomnieliśmy związek malarza z rymanowską ziemią. Uczniowie przygotowali tańce ludowe, przyśpiewki i piosenki.
Do tej ważnej uroczystości przygotowywaliśmy się od wielu dni. Wszyscy uczniowie klas młodszych uczestniczyli w projekcie plastycznym „Malujemy jak Wyspiański”, który został podsumowany w trakcie prezentacji. Po uroczystościach w auli udaliśmy się kolorowym korowodem do Przedszkola Św. Józefa. Idąc ze śpiewem ulicami miasta, wzbudzaliśmy zainteresowanie i podziw mieszkańców. Na placu przedszkolnym zaprezentowaliśmy krótki program artystyczny.
Przedszkolakom wręczyliśmy pamiątkowe zakładki z naszym patronem, a siostrę Dyrektor zaprosiliśmy do czytania fragmentów „Wesela”. Obchody Dnia Patrona były ważnym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej.

Barbara Radzięciak, Marta Tomkiewicz