Lepsza jest mała pomoc niż wielkie współczucie
Dodane przez szkola_p dnia 19 grudzień 2017 10:13:07

Już drugi raz odbyła się w naszej szkole zbiórka karmy na rzecz podopiecznych OTOZ Animals Krosno. Tym razem uczniowie okazali jeszcze większe serce, ponieważ udało nam się zebrać około 300 kilogramów karmy suchej i mokrej. Ciężko jest określić dokładną ilość zebranej karmy – do ostatniego dnia uczniowie donosili mniejsze lub większe paczki. Akcja zakończyła się 17 listopada wizytą przedstawicielki OTOZ, pani Sylwii, która przeprowadziła trzy prelekcje ...


Rozszerzona zawartosc newsa

Już drugi raz odbyła się w naszej szkole zbiórka karmy na rzecz podopiecznych OTOZ Animals Krosno. Tym razem uczniowie okazali jeszcze większe serce, ponieważ udało nam się zebrać około 300 kilogramów karmy suchej i mokrej. Ciężko jest określić dokładną ilość zebranej karmy – do ostatniego dnia uczniowie donosili mniejsze lub większe paczki. Akcja zakończyła się 17 listopada wizytą przedstawicielki OTOZ, pani Sylwii, która przeprowadziła trzy prelekcje na temat pseudohodowli, zasad zachowania przy psie oraz podzieliła się z nami wieloma ciekawymi informacjami na temat czworonożnych przyjaciół człowieka.
Panią Sylwię wsparła Nija - dziewięciotygodniowa suczka wyżła, która podbiła serca wszystkich, absolutnie wszystkich. Przyjechała również pani Ewa z Łajką i Szinuką - psami terapeutycznymi, które pokazały nam, jak mądrymi i dobrymi psami potrafią być Syberiany. Pani Sylwia i pani Ewa odebrały karmę, którą następnie przekazały wszystkim potrzebującym czworonogom. Jesteśmy pełni podziwu dla ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas, aby bezinteresownie pomagać zwierzętom, lub wykorzystują zwierzęta, aby pomagać ludziom, tak jak Szinuka i Łajka. Po raz kolejny rymanowscy uczniowie udowodnili, że są prawdziwymi przyjaciółmi zwierząt. Samorząd uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania tak dużej ilości karmy i zapewnia, że nie była to ostatnia zbiórka w naszej szkole.