Wicemistrzostwo powiatu!!!
Dodane przez webmaster dnia 19 grudzień 2017 18:52:29

Niedawno nasi chłopcy, trenowani przez pana Artura Sołtysika, dość nieoczekiwanie wywalczyli miano najlepszej drużyny w gminie, pokonując „ murowanego” faworyta do zwycięstwa, zespół z Posady Górnej. Zwycięstwo to dało naszym piłkarzom ręcznym przywilej reprezentowania Gminy Rymanów w turnieju powiatowym, który rozegrany został w Rogach, 14. 12. 2017r. Dzięki niesamowitej ambicji, determinacji, woli walki, szybkości , zwinności i umiejętności ...


Rozszerzona zawartosc newsa

Niedawno nasi chłopcy, trenowani przez pana Artura Sołtysika, dość nieoczekiwanie wywalczyli miano najlepszej drużyny w gminie, pokonując „ murowanego” faworyta do zwycięstwa, zespół z Posady Górnej. Zwycięstwo to dało naszym piłkarzom ręcznym przywilej reprezentowania Gminy Rymanów w turnieju powiatowym, który rozegrany został w Rogach, 14. 12. 2017r. Dzięki niesamowitej ambicji, determinacji, woli walki, szybkości , zwinności i umiejętności operowania piłką, młodzi szczypiorniści z naszej szkoły w pięknym stylu pokonali kolejno swoich rówieśników z Krościenka Wyżnego, Jedlicza i Lubatowej.
Na koniec rywalizacji musieli stawić czoła gospodarzom rozgrywek, drużynie z Rogów. Mocno poturbowani, poobijani i trochę zmęczeni, przystąpili do ostatniego już tego dnia pojedynku z nadzieją odniesienia kolejnego zwycięstwa. Wzrost, siła fizyczna, masa ciała i zasięg ramion, to atuty, którymi dysponowali piłkarze z Szkoły Podstawowej w Rogach. Mimo to mecz był bardzo zacięty i wyrównany, obfitował w wiele emocjonujących sytuacji i w napięciu trzymał do samego końca. O naszej minimalnej przegranej zadecydowało kilka przestrzelonych rzutów, po których piłka obijała raz słupek, raz poprzeczkę i nie bardzo chciała znaleźć drogę do siatki. Na pewno nie było to wynikiem ani braku umiejętności ani szczęścia, bo to jak wiadomo sprzyja lepszym, ale potwornego zmęczenia, które dało znać o sobie w samej końcóweczce finałowego starcia.
Mamy więc w tym roku, tak jak i nasze licealistki, wicemistrzostwo powiatu!!! Gratulujemy zwycięzcom, którzy będą reprezentować nasz powiat w rozgrywkach rejonowych i życzymy im dalszych sukcesów. Gratulujemy naszym szczypiornistom drugiego miejsca. Dziękujemy za wzorową postawę, za walkę fair play, za poświęcenie i za: (jak to często mawiają reprezentanci naszej narodowej drużyny), „serducho zostawione na parkiecie”. W składzie wicemistrzowskiej drużyny powiatu wystąpili: Adrian Brzana, Kacper Lorenc, Mateusz Penar, Paweł Ziemiański, Bartosz Twardzik, Seweryn Maśnik, Cyprian Michnowicz, Kamil Kilar oraz pan Artur Sołtysik – opiekun.

Marek Sokołowski