Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie PRAWORZĄDNOŚĆ TO PODSTAWA
Dodane przez webmaster dnia 19 grudzień 2017 20:16:36

28 listopada 2017 roku odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie. Jest to nowy organ funkcjonujący na terenie gminy Rymanów, powstały z inicjatywy pani Beaty Suwały-Szczechowskiej oraz Samorządu Uczniowskiego naszego liceum. Składa się on z przedstawicieli młodzieży, reprezentujących szkoły z całej gminy. Wśród piętnastu radnych zasiadają: Aleksandra Kandefer – szkoła podstawowa w Rymanowie oraz Gabriel Smoleń i Adrian Wojtasik – liceum ogólnokształcące w Rymanowie ...


Rozszerzona zawartosc newsa

28 listopada 2017 roku odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie. Jest to nowy organ funkcjonujący na terenie gminy Rymanów, powstały z inicjatywy pani Beaty Suwały-Szczechowskiej oraz Samorządu Uczniowskiego naszego liceum. Składa się on z przedstawicieli młodzieży, reprezentujących szkoły z całej gminy. Wśród piętnastu radnych zasiadają: Aleksandra Kandefer – szkoła podstawowa w Rymanowie oraz Gabriel Smoleń i Adrian Wojtasik – liceum ogólnokształcące w Rymanowie.
Podczas pierwszego spotkania mięliśmy okazję zapoznać się z zasadami jej funkcjonowania oraz trybem naszych prac w przyszłości. Bardzo ważnym punktem obrad był wybór prezydium, czyli przewodniczącego, zastępców i sekretarza MRM. Kandydatów było wielu, każdy miał okazję zaprezentować się w krótkim wystąpieniu.
Duży sukces odniosła nasza szkoła. Po licznych głosowaniach przewodniczącym został Gabriel Smoleń, a jednym z jego dwóch zastępców Adrian Wojtasik. Dalsza część brad, pod kierunkiem nowego przewodniczącego, przebiegła sprawnie i w miłej atmosferze.
Kolejne spotkania przed nami, na których czeka nas dużo pracy podczas przygotowywania wielu ambitnych pomysłów. Mamy nadzieję, że ich realizacja przyniesie nam wiele satysfakcji i uśmiech na niejednej twarzy naszych wyborców;)

Wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy
Adrian Wojtasik