Epoka fast foodów oraz technologii informacyjnej,

czyli jak łatwo i przyjemnie stracić zdrowie i dobre samopoczucie!

Regularna aktywność fizyczna, odpowiednia dieta oraz czerpanie z życia to podstawy zdrowia psychicznego. Niestety w sferze fast foodów, telefonów i komputerów często o tym zapominamy. Tymczasem złe nawyki mogą powodować wiele nieprzyjemnych konsekwencji, m.in.otyłość, kłopoty z koncentracją, impulsywność czy obniżenie nastroju.

PAMIĘTAJ, W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH, DLATEGO:


Dodane przez webmaster dnia 25 marzec 2018 21:11:47Czytaj wiecej - 412 Czytań - Drukuj

UWAŻAJ NA PUŁAPKI, CZYLI KILKA SŁÓW O TYPOWYCH BŁĘDACH W MYŚLENIU.

Czy czasem wierzysz, że: nikt Cię nie lubi; musisz być idealny; na pewno wszyscy Cię wyśmieją; jesteś wartościowy tylko wtedy, gdy wszystko wychodzi Ci najlepiej?
Myśląc w ten sposób, popełniasz typowe błędy poznawcze i blokujesz swoje działanie. Rozpoznaj je i postaraj się je zmieniać. Oczywiście nie oznacza to, że powinieneś całkowicie przeorganizować sposób postrzegania świata. Chodzi jedynie o to, aby Twoje myśli były odzwierciedleniem prawdziwej, a nie zniekształconej rzeczywistości! A to się opłaca.


Dodane przez webmaster dnia 11 luty 2018 11:09:57Czytaj wiecej - 466 Czytań - Drukuj

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ….

W ten magiczny czas pragniemy podzielić się z Wami starą, ale nadal aktualną recepturą na wzmocnienie więzi z najbliższymi.
To idealna propozycja dla każdego fana relacji lekkich, świeżych, wyrazistych i smakowitych ...


Dodane przez webmaster dnia 22 grudzień 2017 14:35:15Czytaj wiecej - 427 Czytań - Drukuj

ODKRYJ SWOJĄ PASJĘ, ZWOLNIJ HAMULECI WYRUSZAJ W PODRÓŻ PRZEZ ŻYCIE!

Dobrym materiałem do odkrywania własnych pasji jest teoria amerykańskiego psychologa oraz neurologa, profesora Uniwersytetu Harvarda i Bostońskiego, dr Honoris Causa-Horwarda Gardnera.
Ten wybitny profesor uważa, że wszyscy posiadamy różne zdolności i umiejętności, które nazywa inteligencjami. Horward Gardner wyróżnia 8 typów inteligencji, które przedstawione są na diagramie kołowym. Każdy z nas posiada wszystkie jej rodzaje, jednak rozwinięte na różnym poziomie. Oznacza to, że ...


Dodane przez webmaster dnia 21 grudzień 2017 21:16:16Czytaj wiecej - 451 Czytań - Drukuj

JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM?

ZŁAP ZA STER I PRZEJMIJ KONTROLĘ ALBO POZWÓL MU DZIAŁAĆ!

Czy wiesz, że nie każdy stres zagraża, odbiera chęci i siły do działania!?
Często odczuwasz tzw. „stres pozytywny” (na ilustracji nazwany – eustres), który dodaje Ci energii, mobilizuje i pobudza Twój umysł. To właśnie to krótkotrwałe napięcie, które towarzyszy Ci przed sprawdzianem, egzaminem oraz innym ważnym dla Ciebie wydarzeniem i które skutecznie motywuje Cię do podjęcia wysiłku czy stawienia czoła wyzwaniu. Pozytywny stres jest Twoim sojusznikiem, „dodaje Ci skrzydeł”, prowadzi do zadowolenia i satysfakcji ...


Dodane przez webmaster dnia 29 listopad 2017 11:02:23Czytaj wiecej - 645 Czytań - Drukuj

UWAGA! Snajper! Na celowniku pewność siebie!

„Nie potrafię tego zrobić!!”, „To bez sensu, pewnie i tak mi się nie uda!”,„To zdecydowanie za trudne!”. Czy zdarza Ci się czasem tak pomyśleć? Jeżeli tak, to zdecydowanie ta chwila jest dla Ciebie, pozwól się wciągnąć!
„Nie potrafisz; i tak Ci się nie uda; to za trudne?” - Cóż za profesjonalna postawa sabotażowa własnych działań, planów i marzeń! Jeśli jednak chcesz osiągnąć w swoim życiu jak najwięcej, to przestań samemu sobie przeszkadzać. W innym wypadku szybko zaczniesz wierzyć, że niepowodzenia wynikają z własnych niedoskonałości i wielu sferach po prostu sobie odpuścisz i pozbawisz szansy na powodzenie ...


Dodane przez webmaster dnia 14 listopad 2017 19:46:44Czytaj wiecej - 1458 Czytań - Drukuj

Nie daj się jesieni!

Prawdą jest, że deszcz, wiatr i szarość nie nastrajają pozytywnie…. Czy pomimo takiej atmosfery możliwa jest pogoda ducha, siła i wiara w siebie!?! Wychodząc naprzeciw jesiennej nostalgii – odpowiadamy TAK, ponieważ wierzymy w ogromną moc Twojego umysłu! ...


Dodane przez webmaster dnia 09 listopad 2017 12:22:35Czytaj wiecej - 1674 Czytań - Drukuj

Drodzy Uczniowie!

PsychoStrefa to miejsce, gdzie zamierzamy popularyzować możliwości, jakie daje pozytywna psychologia w codziennym życiu szkolnym i nie tylko. To przestrzeń dla osób, które „poszukują siebie”, są otwarte i ciekawe ludzkiego umysłu, ufają, że optymizm jest lepszy niż pesymizm, że psychika wpływa na ciało i że czasem korzystniej jest wcisnąć „wewnętrzny” hamulec; wierzą, że nad charakterem można i warto pracować, ponieważ sukcesy osiągają ludzie o określonych cechach.
Mamy nadzieję, że spędzone w tym miejscu chwile będą Was inspirować, skłaniać do refleksji, a może nawet zmiany?


Dodane przez webmaster dnia 09 listopad 2017 12:20:43194 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
PNWM Jugendwerk
Deutsch Plus+
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

5011468

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008