Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie
E-dziennik Strona główna Galeria zdjęć Historia szkoły Plan lekcji Jak dojechać Kontakt Erasmus+ Film o szkole Zastepstwa Galeria - klasy wojskowe Oferta 2017 - 2018
Informacje o szkole

„Idziesz przez świat
i światu dajesz kształt
przez swoje czyny.”

/Stanisław Wyspiański/

Zespół Szkół Publicznych w Rymanowie utworzony dnia 1.02.2006 r. mieści się przy ul. Szkolnej 2. W skład zespołu wchodzi: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcące. Uchwałą Rady Miejskiej z dnia 24 kwietnia 2008 r. wszystkie szkoły otrzymały imię Stanisława Wyspiańskiego.

Do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uczęszczają uczniowie z Rymanowa i Głębokiego, a także z innych miejscowości nie objętych obwodem szkolnym ( Posada Górna, Sieniawa, Klimkówka, Wróblik ), a do liceum - także z odleglejszych miejscowości.

Organem prowadzącym wszystkich szkół wchodzących w skład Zespołu jest Gmina Rymanów.

Szkoła podstawowa zajmuje budynek wzniesiony w 1928 roku, zaś gimnazjum i liceum funkcjonują w nowym obiekcie, oddanym do użytku w 2008 r. Szkoły dysponują bogato wyposażonymi pracowniami, nowoczesnymi laboratoriami językowymi, biblioteką, czytelnią, centrum multimedialnym, salami komputerowymi, aulą, salą gimnastyczną i siłownią. W kompleksie szkolnym funkcjonuje boisko sportowe „ Orlik”, strzelnica, internat i stołówka.

Szkoła zapewnia uczniom warunki sprzyjające wzrastaniu w miłości do rodziny oraz małej i wielkiej ojczyzny. Uczy dialogu, tolerancji i odkrywania sensu życia. Panująca w szkole przyjazna atmosfera, partnerstwo we współpracy, wzajemny szacunek i respektowanie zasad demokracji sprzyjają wychowywaniu człowieka szanującego wolność i sprawiedliwość, odpowiedzialnego za siebie i innych.

Nad rozwojem uczniów czuwa kompetentna kadra dydaktyczna, złożona z ludzi zaangażowanych, otwartych na nowe doświadczenia i wszelkie innowacje, jednocześnie rozumiejąca problemy swoich podopiecznych, troszcząca się o rzetelny poziom edukacyjny szkoły. Realizując wizję szkoły kierujemy się myślą:

„Nauczyciel jest przechodniem pytanym o drogę, czyli kimś, kto może udzielać jedynie wskazówek. O tym jak i gdzie dojść – musi zdecydować sam uczeń.”

George Bernard Shaw

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Tłumacz
Szczęśliwy numerek

0

W niedzielę nie losujemy
Wazne terminy


Pazdziernik 2017
Nd Pn Wt Sr Cz Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Nie ma wydarzen w tym dniu
fotonowinki
Chińskie Znaki
Odwiedziło nas:.

3277231

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008