Wymiana 2014

Już po raz drugi w naszej szkole, pod koniec czerwca gościło 15 uczniów wraz z nauczycielami p. Florianem Huber i p. Moniką Böhm z gimnazjum Hans Baldung ze Schwäbisch Gmünd niedaleko Stuttgartu. Dzięki wsparciu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży udało się zorganizować wymianę uczniów w wieku od 13 do 15 lat.

Wszyscy uczniowie ze szkoły niemieckiej zostali przyjęci przez polskie rodziny uczniów, głównie drugiej i trzeciej klasy gimnazjum w ZSP Rymanów. Celem zorganizowanej wymiany było lepsze poznanie się uczniów z obydwu szkół, doskonalenie umiejętności językowych ale przede wszystkim uświadomienie uczniom korzyści płynących z kontaktów z rówieśnikami z innych krajów. Podczas prawie tygodniowego pobytu uczniowie brali udział w zajęciach integracyjnych, animacjach językowych, mieli okazję zaprezentować swoje szkoły, opowiedzieć o swoim kraju i mieście, z którego pochodzą oraz wymienić doświadczenia w organizowaniu pomocy charytatywnej.

Jednym z najważniejszych dni był zorganizowany również przy wsparciu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży „ Dzień Wolności”. Była to wspólna lekcja historii, która mamy nadzieję, pozwoli uczniom polskim i niemieckim na długo zapamiętać, jaką ważną wartość zarówno dla nich, jak i dla ich rodziców 25 lat temu, stanowi życie w wolnym kraju.

Uczniowie przy wsparciu nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie podjęli próbę zrekonstruowania najważniejszych wydarzeń historycznych w obydwu krajach, które obrazowały polskie i niemieckie drogi do wolności. Na końcu uczniowie wspólnymi siłami przygotowali piękne plakaty, które symbolizowały wolną i zjednoczoną Europę. Polscy uczniowie starali się również w tym czasie pokazać niemieckim koleżankom i kolegom najpiękniejsze zakątki Rymanowa i okolic. W związku z tym razem udaliśmy się na wycieczkę do Sanoka, Krosna, Rymanowa Zdroju, a na koniec ostatnie dwa dni pobytu spędziliśmy w Krakowie.

Mamy nadzieję, że ta przyjaźń oraz wzajemna współpraca będą się nadal rozwijać i zaowocują wieloma wspólnymi projektami oraz wyjazdami.

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Tłumacz
Wazne terminy


Grudzień 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Nie ma wydarzen w tym dniu
fotonowinki
Chińskie Znaki
Odwiedziło nas:.

3414324

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008